Oficiální Český web!

Počítadlo

TOPlist

Novinky

Životopis

http://www.sparta.cz/img/u/app/gallery/2009/05/17/13077_009.jpgBony Wilfried byl na stáži v Liverpoolu, kde si zatrénoval i se samotným Stevenem Gerrardem, nyní však zkouší nastartovat svoji nadějnou kariéru v pražské Spartě.

Výborně mluví francouzsky i anglicky a učí se dokonce podle jeho slov jeden z nejtěžších jazyků na světě, češtinu. Je velmi zručný a ohebný a zdobí ho výborný výskok, timing a hlavně hra hlavou. Také se výborně orientuje před pokutovým územím a často je z toho gól.

Mnoho fanoušků vidí v tomto rodákovi z Pobřeží Slonoviny velkou naději Sparty, ale bohužel ho zatím hodně v rozjezdu kariéry brzdí častá zranění. Jak vlastně se tento hráč z černého kontinentu dostane do českého velkoklubu. Toť otázka, ale ne nezodpovězená.

„Hrával jsem u nás doma v Abidjanu, než se minulý rok objevila možnost odletět na testy do Liverpoolu. To pro mne byla velká šance a obrovská zkušenost," zavzpomínal na svoji čtyřtýdenní stáž ve městě legendárních Beatles.

Jenomže poté přišla nečekaná nabídka z Čech a sám Bony byl na ní hodně zvědavý. „Manažer mi řekl, že je tu konkrétní nabídka z Evropy. Testy ve Spartě Praha. Byl jsem trochu překvapený a první moje otázka byla, zda se tam mluví francouzsky nebo anglicky," dodal Bony.

Poté co se dozvěděl o tom, že se tu mluví česky, tak byl hodně zaskočen, ale zapřísáhl se, že se musí jazyk naučit a začal pilně studovat.

„Nový Drogba“ hrával první rok za sparťanské béčko, aby se nejdříve aklimatizoval a v minulé sezóně byl výrazným členem rezervy, které pomohl svými brankami k postupu do druhé ligy. Pozorně ho tehdy sledoval trenér Michal Bílek, který ho nakonec vyzkoušel v prvním mužstvu. Bony byl nejdříve ve Spartě na hostování, ale to se změnilo na přestup.

Další dobrá zpráva pro něj byla ta, že v prvním týmu mezi velkou konkurencí obstál a stal se stabilním členem A – týmu Sparty. „Po posledním utkání minulého ročníku, kdy jsme remizovali proti rezervě Slavie, za mnou přišel nový trenér Vítězslav Lavička a řekl, že od příštího roku budu členem prvního mužstva," nemohl skrýt radost ve tváři.

Sparťanské „dvanáctce“ se hraje kupodivu na hrotu nejlépe společně s Honzou Holendou, se kterým hrával také v béčku. Teď už je ale černý forvard v naprostém pořádku a je připraven začít se více prosazovat v základní sestavě. 

Na otázku jaké má cíle kromě, naučit se česky, rád a mile odpověděl. „Sparta má velkou historii a já bych si moc přál, abych zažil chvíli, kdy bude opět nejlepší. A s tím se pojí i další z mých velkých snů, hrát Champions League," prozradil Wilfried. Uvidíme, jestli se toho vysoký útočník dočká, protože Spartě se v posledních pár letech vůbec nedaří proklouznout do pohárové Evropy.

zdroj: azfotbal.cz partnerský web